Widoczne białe zęby, piękny uśmiech to marzenie niejednego pacjenta. W stomatologii istnieje wiele metod wybielania zębów, powodują, że uśmiech pacjenta staje się o kilka ton bielszy. Beyond, brite smile czy rozjaśnianie laserem to metody, które wykorzystywane są w gabinetach stomatologicznych w celu rozjaśniania koloru zębów.

Pierwszym warunkiem przystąpienia do wybielania jest wyleczenie wszystkich swoich zębów, dopiero wtedy można zacząć stomatologiczne wybielanie zębów. Metody wybielania zębów, polegają na tym, że cała powierzchnia zębów jest smarowana specjalnym żele, który przy naświetlaniu lampami bądź laserem powoduje zmianę kolorów zębów, jest to po prostu bezbolesne wybielanie zębów.


Cennik wybielania jest różny, wszystko zależy od metody, którą wybiela się zęby i od gabinetu dentystycznego. Wybielanie laserem to koszt około 800 do 2000 złotych, a lampą około 1500 złotych.
Kilka godzin po zabiegu warto pamiętać, że Wasza dieta musi być uboga we wszystkie produkty barwiące, czyli buraki, soki oraz wszelkiego rodzaju cukry i węglowodany. W stomatologii estetycznej popularne są także nakładki wybielające. Są to tworzone według wycisku zębów pacjenta i nakładane na cztery godziny przez kilka dni, efekty bielszych zębów widoczne są już po kilku dniach. Koszt takich nakładek nie przekracza 600 złotych. Długość ich noszenia zależna jest od samego dentysty, który stworzy dla Was kalendarz stomatologiczny z okresem przez który warto nosić wybielające nakładki.